Akıllı Ulaşım

MC Sistem, karayolu trafik izleme ve yönetim sistemlerinin, tünel denetim sistemlerinin, şehir içi trafik izleme ve yönetim sistemlerinin ve otoyollarda ücret toplama sistemlerinin tasarım, projelendirme, yapım ve işletme faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Dünya üzerinde özgün metodlarla anahtar teslim projeler yapan MC Sistem hızlı mobilizasyon kapasitesi, uluslarası standartlara sahip projelendirme ekipleri ve maliyet etkin çözümleri ile bir çok coğrafyada faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.  

Trafik İzleme ve Yönetim Sistemleri, otoyollarda ve devlet yollarında sürüş güvenliğinin uluslararası standartlara uygun olarak sağlanması, karayolunun en optimum seviyede işletilmesi ve bakım işletme giderlerinin minimuma indirilmesi amacıyla tesis edilen elektromekanik çözümlerdir.  

Tünel Denetim Sistemleri, karayolu veya demiryolu tünellerinde uluslararası standartlara uygun güvenlik isterlerini sağlamak için  tesis edilen elektromekanik donanım ve yazılımlardan oluşmaktadır. Tüm tünel elektromekanik sistemleri kontrol merkezlerinden izlenir ve otomatik senaryolar ile kontrol edilir.  

Şehir İçi Trafik İzleme ve Yönetim Sistemleri, artan taşıt trafiğinin neden olduğu çevresel ve fiziksel etkileri azaltmak amacıyla kurulan adaptif sistemlerdir. Sistem kontrol merkezindeki izleme ve optimizasyon yazılımları ile şehir içindeki trafik izleme ve yönetim donanımlarından oluşmaktadır. 

Ücret Toplama Sistemleri, otoyollarda giriş ve çıkış gişelerinde otonom bir şekilde ücret toplanmasını ve ücretlendirmeye dahil oluşabilecek ihlal ve kaçış durumlarının izlenmesini sağlayan gişe ve merkez otomasyon sistemleridir.