Çağlayan Kavşağı alt geçidi trafiğe açıldı.

Yapımı, Yüngül İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından gerçekleştirilen, Erzincan Çağlayan Kavşağı alt geçidinin elektrik, aydınlatma, trafik ve kontrol sistemleri işleri, MC Sistem tarafından 06 Kasım 2017 tarihinde tamamlanarak alt geçit trafiğe açılmıştır.

MC Sistem Dudullu Bostancı Metrosu Kontrol ve Haberleşme Sistemleri Sözleşmesini imzaladı.

MC Sistem Dudullu Bostancı Metro Hattında Kontrol ve Haberleşme Sistemlerinin anahtar teslim sözleşmesini Şenbay Kolin Kalyon İş Ortaklığı ile imzaladı. Dudullu Bostancı hattı 14,2 km uzunluğunda olacaktır. Hatta 13 İstasyon ve 1 depo sahası olacaktır. İmzalanan sözleşme kapsamında Telsiz Sistemi, IP/MPLS İletim Sistemi, Araç Üzeri Haberleşme Sistemi, Yangın Algılama Sistemi, Erişim Kontrol Sistemi, Anons Sistemi, Kamera Sistemi, Merkezi Saat , Yolcu Bilgilendirme , Telefon Sistemi, Park Kontrol Sistemi gibi tüm elektronik sistemler anahtar teslim MC sistem tarafından yapılacaktır. 

Sn.Cumhurbaşkanımız Ovit Tünel Şantiyesinde

Sn.Cumhurbaşkanımız Ovit Tünel Şantiyesinde

Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ovit Şantiyesinde imalatlarımızı yerinde inceledi. Türkiye nin en uzun Dünya nın ise 3ncü en uzun Karayolu Tüneli olan Ovit Tünelleri nin imalatları hızla devam etmektedir. İnşaatı Cengiz İnşaat tarafından yapılan Tünelin Elektromekanik İşleri anahtar teslim MC Sistem tarafından yapılmaktadır. Mayıs ayında Cengiz İnşaat ile MC Sistem arasında imzalanan sözleşmeye göre Aralık ayında Tünel trafiğe açılacaktır. Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu Bölgesi arasındaki en önemli geçit olacak Ovit Tüneli 2.000 metre rakımda 15 km lik çift tüp şeklinde imal edilmektedir. 

 

 

MC Sistem Sabiha Gökcen Pist Uzatma Projesin de TEM ve Yonca Tünellerinin Elektromekanik İmalatlarına Başladı...

MC Sistem Sabiha Gökcen Pist Uzatma Projesin de TEM ve Yonca Tünellerinin Elektromekanik İmalatlarına Başladı. İstanbul Sabiha Gökcen Havalimanına yapılacak ikinci pist ile uçak ve yolcu sayında ciddi artış sağlanacaktır. Yapımı YSE Yapı tarafından gerçekleştirilen projede MC Sistem elektromekanik işler sözleşmesini 01.12.2016 tarihinde imzalamıştı.  Projede Mayıs ayı sonunda tek tüpün trafiğe çift yönlü açılması ile birlikte dolgu çalışmalarına başlanacaktır. 

Yapımı ÖZDEMİR İnşaat tarafından gerçekleştirilen Erzincan Erzurum Devletyolu üzerindeki Mutu Tünelleri...

Yapımı ÖZDEMİR İnşaat tarafından gerçekleştirilen Erzincan Erzurum  Devletyolu üzerindeki Mutu Tünelleri elektromekanik işleri MC Sistem tarafından 19.12.2016 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. İki şeritli  çift tüplü tünellerin elektrik , aydınlatma, trafik kontrol ve otomasyon işleri ÖZDEMİR İnşaat ile MC Sistem arasındaki sözleşme şartlarına uygun olarak başarıyla gerçekleştirilmiştir. 

Ordu Topçam Devletyolu üzerindeki T2 ve T3 Tünelleri Hizmete açıldı.

Yapımı KALYON İnşaat tarafından gerçekleştirilen Ordu Topçam Devletyolu üzerindeki T2 ve T3 Tünelleri elektromekanik işleri MC Sistem tarafından 24.11.2016 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır. Çift yönlü trafik altında çalışacak tünellerin elektrik , aydınlatma, trafik kontrol ve otomasyon işleri KALYON İnşaat ile MC Sistem arasındaki sözleşme şartlarına uygun olarak başarıyla gerçekleştirilmiştir. 

MC Sistem Malatya Havalimanı Bakım Hangarı ve Siirt Havalimanı Apron İnşaatı elektromekanik işlerinin sözleşmesini imzaladı.

MC Sistem Malatya Havalimanı Bakım Hangarı ve Siirt Havalimanı Apron İnşaatı elektromekanik işlerinin sözleşmesini imzaladı. TAI Ana Yükleniciliğinde devam eden Havaalanlarının inşaat işleri Unitek İnşaat tarafından anahtar teslim yapılmaktadır. Havaalanlarının elektromekanik işleri için MC Sistem görevli alt yüklenici olarak seçilmiştir. Sistemler altı ay gibi kısa bir sürede tamamlanacaktır. 

Erzincan Jandarma Kavşağı alt geçidi trafiğe açıldı.

Yapımı, Yüngül İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından gerçekleştirilen, Erzincan Jandarma Kavşağı alt geçidinin elektrik, aydınlatma, trafik ve kontrol sistemleri işleri, MC Sistem tarafından 26 Aralık 2015 tarihinde tamamlanarak alt geçit trafiğe açılmıştır.

MC Sistem NRTH-100C Sistemi Geliştirme Çalışmalarına Başladı

MC Sistem elektronik anklaşman ve jenerik uygulamalı CTC yazılımından oluşan NRTH-100C Sinyalizasyon Sistemi geliştirme çalışmalarına başladı. Geliştirilecek sistem yüksek güvenlik seviyesiyle insan hatasını ortandan kaldıracak ve dispeçerin hatalı yol tayinini imkansız hale getirerek güvenli tren işletmeciliği sağlayacaktır.

UIC,EN50126,EN50128,EN50129,EN50159,CENELEC ve GOST Standartlarına uygun geliştirilen sistem kullanıldığı ülkenin işletmecilik şartlarına göre kolayca konfigüre edilebilecektir. 

Öncelikli olarak depo ve istasyon sahalarının sinyalizasyonlarında kullanılması planlanan sistem SSI (Solid State Interlocking) teknoloji üzerine kurulu olduğundan kolayca ana hatlarda da kullanılabilecektir.

MC Sistem geliştirmekte olduğu sistemin sertifikasyon adımlarını sahip olduğu birikim ile gerçekleşirecektir. 

MC Sistem Cezayir de Naciria Tüneli nin Anahtar Teslim Elektromekanik İşleri Sözleşmesini imzaladı.

MC Sistem Naciria Tünelinin elektromekanik işlerini anahtar teslim yapmak üzere Özgün İnşaat ile sözleşme imzaladı. Naciria Tüneli Cezayirde Thenia Thizi-Ouzou Arasında yapını devam eden demiryolu hattı üzerinde bulunmaktadır. Uzunluğu 1516 metre olan tünel gelişmiş elektromekanik sistemlere sahiptir.

Tünel içine kurulacak elektromekanik sistemler İstasyon Binası içine tesis edilecek olan Kontrol Merkezinden yönetilecektir. Uluslararası Demiryolu Güvenlik standartlarına uygun olarak kurulacak sistemler sinyalizasyon sinyalizasyon sistemi ile de uyumlu çalışacaktır.

MC Sistem Irak ta Gali Zakho Tüneli nin Anahtar Teslim Elektromekanik İşleri Sözleşmesini imzaladı.

MC Sistem Gali-Zakho Tünelinin elektromekanik işlerini anahtar teslim yapmak üzere Limak İnşaat ile sözleşme imzaladı. 2x2 şeritli olacak karayolu tüneli, Duhok şehri ile kuzey batısında yer alan Zakho’yu birbirine bağlamaktadır. Dağın içerisinden geçen tünel, 3.590metrelik iki ayrı tüpten oluşmaktadır.

Türkiye ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi arasındaki ticaret yolunda güvenli ve konforlu bir ulaşım sağlanacak olan Gali Zakho Tüneli nin bölgenin genel ekonomik gelişimine ciddi fayda sağlaması beklenmektedir.

“Design and Built” sözleşme kapsamında MC Sistem Gali Zakho Tüneline  “Directive of the European Parliament and of the Council” direktiflerine uygun elektromekanik sistemleri entegre edecektir. Tüm sistemler Kontrol Merkezindeki SCADA Sistemi üzerinden otomatik senaryolar ile çalışacaktır.