Havaalanı

MC Sistem uluslararası standartlara uygun olarak havaalanları için anahtar teslim Haberleşme, Seyrüsefer, Pist Aydınlatma, Uçak Park Ettirme ve Havaalanı Bilgi Sistemleri kurmaktadır.

Bu sistemlerin tasarımı, tedariği ve montajı konularında şartnamesine ve lokasyonuna göre bir kısmını veya tamamını anahtar teslim olarak gerçekleştirebilmektedir.

Havaalanı Seyrüsefer Sistemleri, hava taşıtlarına açı, mesafe ve merkez hattından sapma gibi pozisyon bilgilerini, elektronik sinyal olarak sağlayan sistemler olup, özellikle meteorolojik şartların elverişsiz olduğu durumlarda güvenli iniş açısından hayati önem arz ederler.

Havaalanlarında uçakların emniyetli olarak iniş kalkışlarına görsel olarak yardımcı olmak amaçıyla tasarlanan Pist Aydınlatma Sistemleri ve Yönlendirme Ekipmanları ICAO ve FAA standartlarında tasarımlanarak pilotların hizmetine sunulmaktadır.

Apron üzerindeki uçağın hareket kontrolünün ve yönetiminin verimliliğinin ve güvenliğinin arttırılmasına yardımcı olmak amacıyla kullanılan Uçak Park Ettirme Sistemleri, hava trafiğinin ve yolcu trafiğinin hızla artmaya devam etmesi, günümüz ve gelecekteki talepleri karşılamak üzere geliştirilen yeni teknolojiler, operatörlerin kabiliyetlerini kolaylaştirici bir unsur olmaktadır.

Bu temel sistemlerin yanı sıra Uçuş Bilgi Sistemi, Havaalanı Bilgi Sistemi, Merkezi Saat, Anons ve Müzik Sistemi ve Havaalanı Otopark Sistemlerinin entegrasyonu da yapılmaktadır.